Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-22 11:44:33

Delphi fren balataları, profesyonel sürücüler tarafından test edildi

Delphi, üretim kalitesi ve kullanım ömrüyle otomotiv ana sanayisinin en önemli iş ortakları arasında yer alıyor. Delphi, sektör için hayati öneme sahip bağımsız testlerle ürünlerinin kalite ve dayanıklılığını ölçmeye devam ediyor.

Bu kapsamda markanın en yeni fren balataları, İspanya’da güneşli ve pek değişkenlik göstermeyen iklim koşullarında bağımsız bir şirket tarafından titizlikle test edildi.

Bizzat bağımsız bir test şirketi tarafından yapılan ve bu sayede tarafsızlığı garanti altına alınan testlerde seçkin markalar eşit koşullarda teste tabi tutuldu. Markaların yeni nesil ürünlerini performans ve çevresel sorumluluk açısından değerlendiren testler sonucunda Delphi fren balataları, sadece yüksek standartları karşılamakla kalmadı ve bu standartları birçok kez aşarak rakipleri arasında öne çıkmayı başardı.

Bağımsız test şirketinin belirlediği 4 adet Mercedes A Serisi otomobile üst düzey 6 markanın fren diskleri ve balataları monte edildi. Orijinal Ekipman Bağımsız Fren Testi’nde ilk aşamada araçlar kuru yollarda 4 bin kilometre yol kat etti. Bu sayede toplanan tozun sadece fren balatalarına gelmesi  sağlandı. Konvoy halinde sürülen araçlar, dağlık ve şehir içi sürüş zorluklarının bir arada olduğu ve her etabının tamamlanması 210 dakika süren 200 kilometrelik bir parkuru bitirdi.

Her araç 10 gün boyuncagünde iki parkur tamamladı ve böylelikle fren balatalarının toz emisyonları kapsamlı ve titiz bir şekilde test edilebildi. Testler sonunda Delphi asbestsiz organik (NAO) fren balatası üstün performans sergileyerek toz emisyon testlerinde diğer seçkin markaları ve orijinal ekipmanları (OE) geride bıraktı.

Delphi fren balataları, yapılan gürültü testinde sessiz çalışma yönünden üstün performans sergileyerek 10 puanın tam sessizlik anlamına geldiği gürültü indeksinde 9,8 puan aldı. Bu sonuç hem satış sonrası hem de OE rakiplerinin performansını geride bıraktı. Tüm rakiplerinden daha düşük gürültü seviyesiyle sürücüler için daha rahat bir sürüş ortamı sağlayan Delphi fren balataları, gürültü kirliliğinden olumsuz etkilenen doğal yaşam canlıları için minimum etki vadediyor.

Öte yandan Delphi fren balataları, fren pedalının tepkisinde en küçük bir varyasyonu bile tespit etme becerisine sahip bağımsız profesyonel sürücüler tarafından test edildi. Delphi, sıfır sapma ile fren pedalına her basıldığında sürücüye aynı tepkiyi vererek rakiplerine kıyasla en tutarlı sonuçları sağladı.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 İletişim Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.