Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-11-16 13:20:20

Hepsiburada, kadın girişimciliğini desteklemeye devam ediyor

Hepsiburada, 19 Kasım Kadın Girişimciler Günü'nde kadın girişimciliğine destek verme taahhüdünü sürdürüyor. Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında kadın girişimcilere özel finansal destekler, kadın kooperatiflerini destekleme ve uluslararası projelerle geniş kapsamlı bir destek sunmaya devam eden Hepsiburada, 19 Kasım Kadın Girişimciler Günü'nde kadın girişimciliğin toplumsal ve ekonomik etkilerini artırma taahhüdünü vurguladı.

Türkiye’nin e-ticarette ilk kadın girişimcilik programını başlatan Hepsiburada 7 yıldır sürdürdüğü Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında kadın girişimcilere destek verme taahhüdünü güçlendirmeye devam ediyor.

19 Kasım Kadın Girişimciler Günü dolayısıyla tüm kadın girişimcileri kutlayan Hepsiburada'nın CEO'su Nilhan Onal Gökçetekin, "Kadınların güçlendirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği Hepsiburada'nın temel değerleri arasında. Bir kadın tarafından kurulmuş, bir kadın CEO tarafından yönetilen ve çalışanlarının %46’sı kadınlardan oluşan bir şirket olarak, bu özel günde tüm kadın girişimcilerin başarı hikayelerini kutluyoruz. Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımız kapsamında 7 yıl boyunca 'Kadın Gücü'nün neleri başarabildiğini çok net şekilde gözlemledik. Kadınları ekonomik ve sosyal hayatın her alanında destekleyen bir şirket olarak, kadın girişimcilerin yanında olmaya devam edeceğiz. Hali hazırda 45 bine ulaşan kadın girişimci sayımızı 2030 yılında 120 bine çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.

Kadın Girişimciliği İçin 7 Yıl ve Sayısız Başarı Hikayesi

Hepsiburada, 2017 yılında Türkiye'deki kadınların ekonomik katılımlarını desteklemek amacıyla başlattığı "Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü" programını 7. yılına girerken büyüterek sürdürüyor. Program, kadın girişimcilerin e-ticaret dünyasına daha etkin katılımını teşvik etmek amacıyla çeşitli imkanlar sunuyor. Bu imkanlar arasında indirimli komisyon oranları, reklam ve pazarlama desteği, ücretsiz fotoğraf çekimi, eğitim ve indirimli kargo gibi fırsatlar yer alıyor.

Finansal Desteklerle Kadın Girişimcilere Destek

Hepsiburada, Türkiye'nin önde gelen dokuz bankasıyla iş birliği yaparak kadın girişimcilerin finansal destek ihtiyaçlarını karşılayan projelere imza atıyor. "Girişimci Kadınlar Finansal Engelleri Aşıyor" projesi, kadın girişimcilere finansmana erişim olanağı sunuyor ve bu sayede kadın girişimcilere sağlanan kredi ile bankacılık ürün ve hizmetlerinin toplamı 18 milyon TL'ye ulaştı. TEB Aile Akademisi'nin 5 modülden oluşan finansal okuryazarlık eğitimi de kadın girişimcilerin erişimine sunuluyor.

230’dan fazla  Kadın Kooperatifine Teknoloji Gücü

Kadın kooperatiflerinin ekonomik katkısını artırmak amacıyla Hepsiburada, Türkiye'nin dört bir yanındaki kadın kooperatiflerini destekliyor. Kadın girişimcilerin ürünlerini Türkiye'nin 81 ilinde ulaşılabilir kılmak, daha fazla müşteri ile buluşturmak için e-ticarete taşıyan Hepsiburada, halen 230’dan fazla kadın kooperatifi tarafından satış yapılmasını sağlıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor.

Kadın Girişimcilere Destek İçin beş Uluslararası Proje

Pandemi döneminde kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla başlatılan beş uluslararası projeyle Hepsiburada, girişimci kadın ve kadın kooperatiflerine destek oluyor. Program, kadın girişimcilere komisyon indirimi, ücretsiz fotoğraf çekimi, indirimli kargo ücreti ve pazarlama imkanları sunuyor. Bu kapsamda düzenlenen projelerle toplam 2285 kadına 262 saat eğitim, 2304 saat mentorluk sağlandı.

Deprem Bölgesindeki Kadın Girişimcilere Hepsiburada Sözü

Hepsiburada, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı kapsamında deprem bölgesindeki girişimci kadınlara büyük destek veriyor. Bölgede platform üzerinden satış yapan 3083 girişimci kadın ve 34 kadın kooperatifi, depolama, paketleme, kargo hizmetleri, komisyon indirimi, eğitim, reklam ve pazarlama destekleri gibi birçok faydadan ücretsiz olarak yararlanıyor.

https://www.hepsiburada.com/girisimci-kadinlar-bilgi?trackingId=155178

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 İletişim Dünyası Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.